İngilizce Öğrenme Klavuzu

İngilizce Öğrenme Klavuzu


v YÖNTEM HAKKINDA:

 

Türkiye'de İngilizce öğretiminde izlenen yöntemler üniversite bitirmiş, yüksek lisansını tamamlamış hatta doktora yapmış kişilerin dahi İngilizce öğrenmeleri konusunda yetersiz kalmaktadır. Bu başarısızlığın temel sebebi, sektörde izlenen eğitim modelleridir. 

 

Bu kapsamda; konuşma, okuma, yazma ve anlama düzeylerinin her birinde, en ileri seviyede İngilizce öğrenmeye yönelik BİLİMSEL bir yöntemle İngilizce eğitimi vermekteyiz. Yöntemin esası ANADİLDE DÜŞÜNME’yi ortadan kaldırmaması, İngilizce CÜMLE YAPILARI’nı öğretmesi ve unutulmayacak şekilde KELİME ÖĞRENME’ye dayalı olmasıdır.

 

Ayrıca "BİLİMSEL DİL VEYA ÇEVİRİ DÜZEYİ" hedeflendiğinden temel iletişim dışında YDS, TOEFL, IELTS gibi sınavlardaki başarıya olağanüstü katkı sağlamaktadır.

 

v YÖNTEMİN FARKI VE KAZANDIKLARI

 

Ø KISA ZAMANDA ÇOK YOL ALMA

Katılımcılar, haftada 3 saat etkin eğitimle, 150 saat sonunda bilimsel bir makaleyi çevirebilecek potansiyele sahip olacaktır.

 

Ø KUR SİSTEMİNİN DIŞINDA ÖĞRETİM

Bir kişinin anadili ile öğrenmek istediği yabancı dil arasındaki ilişki esasen bir çeviri sürecidir. Bu çeviri süreci, hem Türkçede hem de İngilizcede cümlelerin ana ve altyapısal özelliklerini bilmeyi gerektirir. Yaygın olarak uygulanan eğitim modelleri, bu ana ve altyapısal özellikleri öğretmeyi içermemektedir. Bu yüzden çeviri süreci anlayışına dayalı bu BİLİMSEL yöntemde, tüm katılımcılar aynı seviyede kabul edilmektedir.

 

Ø DOĞRU YÖNTEM:

Uzun cümleler kurmanızı sağlayacak ana yapı ve alt yapısal özellikler sayesinde rahatlıkla cümle kurabilecek, İngilizce yazabilecek, anlayabilecek ve konuşabileceksiniz.

 

Ø KELİME EZBERLEME YOKTUR:

Kişi anadilinde kelime ezberlemez. Kelimeler, kullanılma sıklığıyla, kullanıldığı yerde öğrenilir. Bu durum, kişinin başka bir dil öğrenirken de izleyeceği yöntem olmalıdır.  Her derste yaklaşık 50 tane örnek cümle çözümlemesi yapılmaktadır. Böylelikle hem verilmek istenen cümle yapısı ve alt yapısal özellik öğrenilmekte, hem de aynı sözcüğün birden çok cümlede tekrar edilmesi sonucu, fark etmeden ilgili kelimeler öğrenilmiş olmaktadır.

 
  • Adres : Eski Osmanlı sok. Dilan Sitesi No: 4 A Blok Kat :3 D:6 Mecidiyeköy / İstanbul
  • Telefon: 0 212 543 44 42
  • Fax: 0 212 543 44 42
  • Email: info@akademikakademi.com


    Bu bölümden sizler için SMMM ,DGS,ALES gibi alanlarla ilgili hazırlamış olduğumuz testlere ulaşabilir ve çözebilirsiniz.


  • ALES SINAV SONUÇLARI
  • DGS SINAV SONUÇLARI
  • SMMM SINAV SONUÇLARI

Copyright © 2017 akademikakademi.com