İngilizce Öğrenme Klavuzu

İngilizce Öğrenme Klavuzu


v YÖNTEM HAKKINDA:

 

Türkiye'de İngilizce öğretiminde izlenen yöntemler pekçok kişinin İngilizce öğrenmesi konusunda yetersiz kalmaktadır. Bu başarısızlığın temel sebebi, sektörde izlenen eğitim modelleridir. 

 

Bu kapsamda;  en ileri seviyede İngilizce öğrenmeye yönelik BİLİMSEL/ANALİTİK bir yöntemle İngilizce eğitimi vermekteyiz. Yöntemin esası Türkçe ve İngilizce dil yapılarını karşılaştırmalı olarak ele alması, İngilizce CÜMLE TÜRLERİ’ni öğretmesi ve unutulmayacak şekilde KELİME ÖĞRENME’ye dayalı olmasıdır. Bunları yaparken analitik çözümlemenin temel alınması ezberden uzak, konunun özünü anladığımız ve bu nedenle kalıcı şekilde öğrenmenin gerçekleştiği bir imkan sağlamaktadır.

 

Ayrıca sözü edilen yaklaşım, hem temel iletişimde hem de YDS, YÖKDİL, TOEFL, IELTS gibi sınavlarda başarıya olağanüstü katkı sağlamaktadır.

 

v YÖNTEMİN FARKI VE KAZANDIKLARI

 

Ø KISA ZAMANDA ÇOK YOL ALMA

Katılımcılar, haftada 3 saat etkin eğitimle, 150 saat sonunda bilimsel bir makaleyi çevirebilecek potansiyele sahip olacaktır.

 

Ø KUR SİSTEMİNİN DIŞINDA ÖĞRETİM

Bir kişinin anadili ile öğrenmek istediği yabancı dil arasındaki ilişki esasen bir karşılaştırma sürecidir. Çünkü bir dilde söylenenler veya konuşmalar bir başka dilde de söylenebilmektedir. O halde bu söylemlerin altında yatan benzerlik ya da farklılıkların analiz edilmesi gerekir. Bu karşılaştırma süreci, hem Türkçede hem de İngilizcede cümlelerin yapısal özelliklerini ve kurallarını bilmeyi gerektirir. Yaygın olarak uygulanan eğitim modelleri, bu yapısal özellikleri ve kuralları karşılaştırmalı biçimde öğretmeyi/ele almayı içermemektedir. Bu yüzden bu BİLİMSEL yöntemde, tüm katılımcılar aynı seviyede kabul edilmektedir.

 

Ø DOĞRU YÖNTEM:

Uzun cümleler kurmanızı sağlayacak bu yapısal özellikler ve kurallar sayesinde rahatlıkla cümle kurabilecek, İngilizce yazabilecek, anlayabilecek ve konuşabileceksiniz.

 

Ø KELİME EZBERLEME YOKTUR:

Kişi anadilinde kelime ezberlemez. Kelimeler, kullanılma sıklığıyla, yani tekrar sayısıyla bağlantılı olarak kullanıldığı yerde öğrenilir. Bu durum, kişinin başka bir dil öğrenirken de izleyeceği yöntem olmalıdır.  Bu nedenle öğretilmek istenen özellik ve kuralla birlikte aynı kelimeler her derste çok sayıda örnek cümle üzerinden tekrar edilmektedir. Böylelikle hem verilmek istenen cümle biçim yapısı ve söz dizim yapısı özelliği öğrenilmekte, hem de aynı sözcüğün birden çok cümlede tekrar edilmesi sonucu, fark etmeden ilgili kelimeler kalıcı biçimde öğrenilmiş olmaktadır.

 
  • Adres : Eski Osmanlı sok. Dilan Sitesi No: 4 A Blok Kat :3 D:6 Mecidiyeköy / İstanbul
  • Telefon: 0 212 543 44 42
  • Fax: 0 212 543 44 42
  • Email: info@akademikakademi.com


    Bu bölümden sizler için SMMM ,DGS,ALES gibi alanlarla ilgili hazırlamış olduğumuz testlere ulaşabilir ve çözebilirsiniz.


  • ALES SINAV SONUÇLARI
  • DGS SINAV SONUÇLARI
  • SMMM SINAV SONUÇLARI

Copyright © 2019 akademikakademi.com